bopciblog

Vasbevitel vacsorás módon: majorannás-lecsós máj

A vas nem két fillér a gyógyszertárban. Még kiírva sem. A vasra folyamatosan szüksége van az ember szervezetének, főleg ilyen időszakban, amikor mindenki köhög, tüsszög, és egészséges ember nagyjából ott van, ahol a fehér holló terem a fán. Tehát röviden: anyának pótolnia kell az összes vitamint a szervezetbe. A hajhullásról most nem beszélek, pedig az is előfordul, bár azt inkább tavasszal szoktuk érezni. Ha jobban belegondolok, mégiscsak jó, hogy már most elkezdem feltölteni a szervezetünket vassal, mert akkor tavasszal nem lesz olyan nagyon kimerülve a szervezet vaskészlete… szóval tök jó, hogy eszembe jutott a vas.

Természetes módon például a disznómájban van benne. Ezt pedig én nagyon szeretem. (Danika is, ahogy elnézem, mennyit evett a hamiból.) Fillérekbe kerül, sok féle-fajta elkészítési módja van, finom, nagyjából elronthatatlan, és hús.

A példáult folytatom a vörösborral, ami köztudottan vérképző szer. 🙂 Ez is van a hamiban, tehát fel kell készülni, hogy finom lesz a vacsora. 😉

Majorannás-lecsós máj

Hozzávalók:

  • 50 dkg disznómáj
  • kevés olaj vagy zsír (most mindegy, melyiket használjuk)
  • 20 dkg orsótészta
  • 2 dl vörösbor
  • fűszerek: bors, pirospaprika, majoranna, fokhagyma, só
  • 2 db paprika
  • 7 db paradicsom

Elkészítés:

  1. A disznómájat kb. 2×2 cm-es kockákra vágjuk. Főzés közben ki fog dagadni, tehát nyugodtan lehet pici méretre vágni.
  2. A vöröshagymát hasonló méretre daraboljuk, és egy serpenyőben felforrósított olajra vagy zsírra dobjuk. Megvárjuk, hogy kicsit megfonnyadjon, majd hozzáadjuk a májat és enyhén lepirítjuk.
  3. A paprikát feldaraboljuk centinyi csíkokra és hozzáadjuk a májhoz.
  4. Meglocsoljuk vörösborral. (Előtte/közben nyugodtan lehet iszogatni az üveg többi tartalmát, de utána ne üljünk a volánhoz!)
  5. Befűszerezzük, ám NEM sózzuk meg és lefedjük az egészet.
  6. A paradicsomot negyedekre cikkezzük, közben felengedjük kb. egy liter vízzel a májat, beletesszük a tésztát és a paradicsomot, visszafedjük. Kis lángon főzzük tovább.
  7. Nagyjából húsz perc múlva felemeljük a fedőt és átkavarjuk az egészet, majd fedő nélkül egy pár percig tovább főzzük, hogy a felesleges víz elpárologjon.

IMGP2594

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Bjorn És Kitti Ujhelyi says:

    Újra egy gyöngyszem májjal 🙂


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!