A mosás logisztikája

Most, hogy a huszadik adag ruhát is betettem a mosógépbe(hajszál pontosan éjfélkor), aztán kiteregettem, beidőzítettem a mosást, a szárítógépet ma tizennyolcadjára elindítottam, eszembe jutott Mw5 írása, hogy ő is napi 3x mos, 9 kiló ruhát. Szegény gépezetek! 🙂



Ha lenne lelkük, egyértelműen ráfognám, hogy lelketlen dög vagyok. De nagyjából csütörtök reggel óta nem értem odáig, hogy mossak – bármilyen hihetetlenül is hangzik, tényleg nem.

Sok férfi azzal a tudattal él, hogy a mosás is olyan, mint a szex: beteszem-kiveszem-kész. Meg persze a nők egy része is, ha nem jutott még odáig életében, hogy el kell látnia egy családot. Vagy többet.

A mosás kérem művészet! Nem mindegy ugyanis, mit mivel párosítunk össze (a fehér ing & piros zokni kombináció ugye ismerős?;)), a műszálas ruhát nem csavartatjuk ki annyira a mosógéppel, sőt, kétszer is megnézzük, hogy hány fokra állítjuk be (a gyapjúnak nem tesz jót a 90 fok, de még a 40 sem), és a fekete ünneplő nadrágot sem mossuk fehérítős mosószerrel.



Mióta szárítógépünk is van, azt hihetné az átlag ember, hogy semmi gondunk nem lehet ezentúl, hisz mindent meg tudunk szárítani – pedig nem.

A pulóverek nem száríthatók, a zoknik sem igazán, hisz a gumijuk el tud égni nagyon könnyen és gyorsan – persze nem szó szerint, csak elhasználódik -, és tapasztalataim alapján csak alacsony hőfokon érdemes üzemeltetni a szárítót. Az a program meg egészen egy órás, így nem sok szabadidő van mellette, mert mindig újra kell indítani.

Hogy mi mi után mosódjon ki, hát az is egy külön logikai hadművelet eredménye szokott lenni. Mert nem csak bedobjuk-kivesszük. Figyelni kell a szárító állvány kapacitását, a ruhák száradási idejét, vasalást igényel-e, stb. (A férfiak ilyenkor már a fejükhöz kapnak, hogy te jó ég, miről beszél ez a hibbant tyúk?!)

Miből mennyi kerüljön a gépbe, egy törölközővel több még nem fog okozni dobogásos babafelébresztést, amikor centrifugázik a gép? (Mert hogy pont 5 perce aludt el a három órája megállás nélkül zengő hiszti után.) Melyik ruhához melyik állagú mosószer a tuti: por, gél, folyékony, kapszula, tabletta? (Férfiak most keresztbe álló tekintettel nézhetnek, hogy “He?!”)

Persze, ezt mindet tudjuk, mi, Nők, Anyák. És ez mind olyan dolog, amit csak több hónapos, intenzív gyakorlás után lehet elsajátítani. De erre vagyunk kitalálva. 🙂 Nélkülünk lehet élni – de minek? 😉 🙂

Címkék: , , , , ,
Tovább a blogra »