bopciblog

Esküvő 7. felvonás: hej, de kéne az a hely!

Kisebb – nagyobb – “hisztik” árán eljutottunk oda, hogy apa észrevette: talán mégis csak kellene egy hely, ahol meg lehet tartani az esküvőt. Azaz a lagzit.

Mivel esze ágában sincs egy árva petákot sem kiadni érte – ebbe a telefonköltség is beletartozik -, muszáj nekem kezembe venni ennek az elintézését. Is. 

Első ajánlat: tegnap végre eljutottunk egy helyre, amit ajánlottak. Hogy ott csak 3000 Ft/fő a hely foglalása és nagyon jó. Aha… Hát, mit mondjak… a hely tényleg nagyon jó lehet, ha csak vagy 15-20 embert szeretnének vendégül látni, és nincs köztük gyerek. Külön helyiség nincs, ahol le lehetne tenni egy gyereket pihenni/aludni, vagy akár szoptatni. És az a 3000 Ft nem háromezer, hanem 5800-6300 Ft, úgy, hogy mi visszük a só-bors-pirospaprikán kívül az összes többi hozzávalót, tehát húsokat, zöldségeket, krumplit, rizst, káposztát, süteményeket, tortát… ezen kívül székszoknya és egyéb dekoráció nincs, a parkoló pedig nem létezik a szótárban. Ajánlották, hogy béreljük ki a szemben levő apartmant IS, és akkor meg van oldva a dolog, hisz csak egy úttesten kell átkelni. Köszi… 

Jó, hát nem 300 fős lagzit akarunk, de nem is 15 emberest.

A gugli ismét az én barátom lett, és különböző keresőszavakat bepötyögve találtam egy-két helyet, ahol némi imádkozás után, hogy kibírja a telefon aksija, találtam is embert, akivel lehet tárgyalni. Hát tárgyaltam. És most jön az, amit úgy hívtam régen: “megversenyeztetem a cégeket”. Kivétel csak annyi, hogy nem pár soros emilkében, hanem személyes felkereséssel indulok/indulunk hozzájuk, hogy megtudjuk, náluk mennyi az annyi.

Oké, értem én, hogy az aznapi, feltételezetten beeső, azaz kieső bevételt akarják ezzel a dologgal pótolni, de basszus, nem hinném, hogy egy, a város peremén levő, forgalom nélküli vendéglő egy este 400 000 Ft körüli összeget kap, úgy, hogy az étel alapanyaga nincs benne!

Ez volt az egyik hely.

6ff20716a59ad804739ad66e35cf827a

Második hely: a város ellenkező szegletében található, egy koli melletti rendezvényterem. Feltételek: 2350 Ft + ÁFA/szék (igaz, itt van székszoknya), klímás, discogömb is van, éjszakai világítás (LED-es, a magasban levő függönyök tetejét világítja csak; nagyon jól néz ki), plusz adni kell foglalót, ha aláírjuk a szerződést (nem előleget, csak foglalót, tehát nem számít bele az árba, és ilyenkor kb. 50-60 ezret minimum elkérnek; nesze neked olcsó hely!), plusz teremátadáskor felírják a gáz-, villany-, vízóra állást és visszaadáskor kalkulálja ki, mennyi is az annyi, mennyit kell fizetni még a közüzemi díjakat. Szakácsot és pincért ajánl, amikor alá van írva a szerződés (értsd: felkeresed őket és megkérdezed, mennyiért vállalják el a lagzira a főzést; ez általában 30 ezertől felfele van/ember, és min. 1 szakács kell, valamint kb. 6-8 emberre 1 pincér, tehát újabb pár százezer forintocska)… jó, hát szép, szép, de kösz, nem kérünk belőle. Az ilyen “olcsó” helyeknél jön ki a végére a milliós kiadás.

Harmadik hely: város közepe, szép, tágas hely, van szakács, van pincér, és van menü, aminek 6800 Ft az ára fejenként, plusz 3900 Ft a korlátlan italfogyasztás/fő. Ja, és van gyerekkedvezény: 3 év alatt ingyenes minden. Ez határozottan jobban hangzik, főleg, hogy a menü árában benne van, hogy ők főznek meg a saját alapanyaggal. (A fejenkénti alapanyagár egyébként egy klasszikus lagzi menüsorra kb. 1000-1500 Ft, plusz a sütemények ára.) Itt külön biztosítva van a zenekar helye is. Székszoknya ugyan nincs, de fillérekért lehet kapni állítólag. (Ha megdöglök se jövök rá, hogy a bánatba lehet annyira olcsó a székszoknya, hisz fehér anyagból van, megvarrva, masnival, és egy olyan anyag méterára az ezrest verdesi. Ja, és azt tisztítania kell a tulajnak. Hogy a francba csinálja?) Ez a cég egyébként kapcsolatban/szerződésben áll különböző segítő emberkékkel: lufis bácsival ( <3 <3 <3 Lufi kell!!! <3 <3 <3), dekoratőrökkel, zenészekkel, dj-kkel, vőfélyekkel… akiknek a nevét és elérhetőségét mind-mind megkaptuk egy fóliázott, fűzött kis könyvben, bármiféle szerződés aláírása nélkül. A menü- és ital árában benne van a hely lefoglalása, a terem alap díszítése (fehér abrosz&futó a közepén, vázák virágokkal) felszolgálási díj, szakács, pincérek díja, stb. Lehet hozzá szobát kérni, ahol pihenhet az elpilledt vendégsereg.

Negyedik hely: várostáblán túli, koli ebédlője. Az ember azt hinné, hogy olcsó. Igen, ahhoz képest és fogjuk rá, hogy olcsó. Mert a perfő ár 4000 Ft. Ebben nincs székszoknya. 🙂 Sem alapanyag. Viszony ennyiért annyi embert hívhat az ifjú pár, ahányat akar, egészen kb. 200 főig. (Itt tányérra van számolva.) Azt süt-főz az ember, amit csak akar, nincs megkötés. Megmondják, miből mennyit vigyél be és megfőzik-sütik neked, a sütemény és a torta kivételével. Nem adnak dekoratőr meg hasonló elérhetőségét, azt kerítesz magadnak, akit csak akarsz. Az árban benne van az asztalterítő, az étkészlet használat, evőeszközhasználat, fűtés, világítás, wc-használat, és ennyi. Ha jól meggondolom, ez nem is olyan rossz ajánlat… Ha van kocsija minden vendégnek, aki el akar oda jutni.

Ötödik hely: árat még nem tudok mondani. Város központjában levő céges ebédlő, aránylag kicsi, de van külön másik helyiség – ingyen -, ahova ha letszek tábori ágyat, le tudom fektetni az álmos gyereksereget. (Nem egy kisgyerek lesz.) Otthon megfőzöd a kaját, bent megmelegíted és lehet enni-inni azt, amit akarsz. Étkészlet és evőeszköz van – kb. 40-50 főig, tehát nálunk ajánlatos még pluszba keríteni -, fűtés és világítás szintén van, wc… hát… vanni van, de hogy hogyan fogok én oda beférni menyasszonyi ruhában, az kérdéses. Tánctér egy nagyon kevés van. Tipikus szoci ebédlő, akinek ilyen hangulatú esküvő kell, annak bátran fel kell emelni a telefont és utána érdeklődni, hogy az ő időpontjára szabad-e a hely. Fehér abrosz is van, de én itt már inkább a kockásra szavaznék. Mert a szoc-ebédlőben ugye a kockás asztalterítő a megszokott. Szakács és pincér nincs, azt keríteni kell. (Van mindkét szakmából ismerős, tehát ezzel nem lenne gond.)

Hatodik hely: felkeresése szintén a jövőbeli terveink közt szerepel, így árat nem tudok mondani előre. A helyről annyit, hogy nemrég nyitott meg, a város központjában van, étterem, terasszal. Belső kialakítása tök jó, bár kintről majdnem mindent lehet látni – hát, azért nem akarom ott látni a fél környéket a lagzimon az ablak túloldaláról… maximális befogadó képessége 40 fő, ám van gyerekeknek kialakított külön sarok, ami azért elég pozitív dolog szerintem, legalább ezzel nem kell majd bajlódnom. (Ja, akik ott lesznek gyerekek, terveim szerint kapnak külön játszósarkot, akárhol is lesz a rendezvényünk.)

enhanced-buzz-11694-1430261307-6

Ejj, fel akarom venni a kis fekete topánkámat meg a szoknyámat és abban nekiindulni helyet keríteni. Kérdés, akkor mennyire fognak más árakat mondani. 🙂 🙂

Összegezve: nagyjából 4-5000 Ft/fő áron tud bárki is rendezvényt tartani egy kisvárosban. Nagyvárosban az árak 1500-25000 Ft/főnél vannak. Hely-, időpont-, és adott szolgáltatás-függő a dolog. Erre általában plusz összegként jönnek a pincérek, szakács(ok), a dekoráció, a zene, a vőfély, a… fene tudja még, micsodák, de ha nem 10 ember lesz ott a lagzinkon – amibe mi is bele vagyunk számolva -, akkor a milliós összeg sem olyan sok, egyetlen estére. Hű, erre azért nem gondoltam, hogy egy ismerős párt amikor megkérdeztünk, hogy “és mennyinél jár a lagzi költsége?”, ők szemrebbenés nélkül mondták, hogy “1,8 millió, de még nincs vége” – és nem vicceltek. Náluk pedig nem 300 fős lagzi volt, és nem hűdecsicsásminden, a menyasszonyi ruha pedig az összegnek nem a 90 %-át tette ki. (Mert az szokta elvinni általában az árat; itt leírtam a hogyant, nálam miért alakult szerencsésen a dolog.)

Fotó: pinterest.com

Fotó: pinterest.com

Címkék: , , ,

Kommentek

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!