Tudom, tudom, a 11 után a 12 következik, de most értem odáig hogy el is tudom készíteni az asztaldíszünket, mert megjött minden hozzávaló. 🙂
Anno az egyik baráti körből való esküvőn láttunk ezekhez hasonló dolgot, és az jutott eszünkbe: nekünk EZ kell majd a saját esküvőnkre. Majd nekiálltam – időpont kitűzése után – a kutatgatásak, mert eszem ágában sincs darabjátért 2-3000 Ft-ot kiadni egy dekoratőrnek (plusz áfa természetesen).
Fotó: pinterest.com
Hát, nem pontosan ilyen lesz/lett a mienk, aminek a napfényes prototípusát megmutatom, de van egy s.k. fotó arról is, hogy kb. milyen lesz este. Jó, jó, nem vagyok fotóművész, és csak telefonnal készítettem a képeket, meg a műremek elkészítője (=én) sem virágkötő-dekoratőr-hiperszuperügyes, a kézügyességem nagyjából a nullávall egyenlő, meg a türelmem is, úgyhogy ezt tipikusan saját haszálatra készítettem. Ennél egyedibb nem lehet egy asztaldísz. 😀
A fotón látható díszekhez úszó gyertya, orchidea is tartozik – mi egyébként kálával láttuk anno ezt a fajta díszítést. Nos, sem az orchidea, sem a kála nem tartozik a kedvenc virágaim közé. Sőt!
Megoldottam az udvari, kivágásra ítélt vadhajtásokból a virág-kérdést 🙂 Az őszibarack virága amúgy is az egyik olyan dolog, amit nagyon imádok. 🙂
A másik fő szempont az, hogy egy árva petákunk sincs az asztal díszítésére, így a három gyerek meg a mini tanyánk ellátása mellett nekem kell gyakorlatilag a semmiből előteremteni pár olyan dolgot, ami asztaldísznek minősülhet.
Filléres esküvői asztaldísz
Hozzávalók:
- tiszta, nagy szájjal rendelkező befőttes üvegek (amibe a kovászos uborkát rakják el, tökéletesen jó)
- spárga (barkácsboltokban vagy bármilyen nagyáruházban beszerezhető; főleg, hogy most jön a kertészkedős szezon)
- vízre dagadó zselé (dunsztom nincs, mi a magyar neve én innen rendeltem)
- virág (ki milyet szeret; akár jácint vagy nárcisz is jó bele, de ha akarjátok, orchidea is használható)
- kb. egy liter víz/üveg (fellelhetőségi helye: csap 🙂 )
Elkészítés:
1. A zselégolyókat be kell áztatni kb. 2-3 órával felhasználás előtt. Tehát az üvegbe öntöd, rá a vizet és otthagyod, hadd dolgozzon magának.
2. Addig a virágot elő is lehet bányászni kb. bárhonnan. Ha kell, erdőbe, mezőre ki lehet menni, vagy a virágboltost őrületbe kergetni, esetleg valamelyik boltba elszaladni (Aldi, Lidl 7-800 Ft-ért adja a 10 szálas tulipáncsokrot).
3. A virág szárát ujjnyi rövidre le kell vágni; vagyis érdemes. Hosszabbra is lehet hagyni. Én őszibarackágat és szilvafa vadhajtását vágtam le. Levél, virág, szép, kis kedves, olcsó… ja, és nagyon szeretem az őszibarackot, amikor virágzik. A gyümöcsét is, de ezt úgyis kivágja apa minden évben, ő meg mindig visszanő 🙂 Ragaszkodik hozzám 🙂 A spárgát meg körbetekerni rajta. Úgyis ott van a csavar a tetején: az üveg menete, az pedig vezeti a spárgát. Tök jó és ötletes dolog szerintem erre használni. 🙂 (Még nincs kész, görgess tovább!)
4. Ha a zselé felszívta magát, akkor a virágokat beleállítgatjuk tetszőlegesen.
+1. Éjszakai verzióban egy vízálló LED lámpát is bele lehet tenni, nem mutat rosszul akkor sem. 🙂
Ha érdekel a többi dolog, ami történt velem/velünk, mióta kitalálta a szerelmem, hogy össze kéne házasodni, kattints IDE!
Amennyiben a facebookon szeretnél követni, ITT megteheted! (Ott folyamatosan online vagyok, elég sok infót megtudhatsz, olyanokat, amiket itt nem – ja, és játék is van!)
Kommentek